7 milyon TL’lik vurgun yapan hemşire hakkında karar!

Posted by

Balcı’nın, sistemlerini açık bırakan 15 tabip ismine talep oluşturduğu ilaçları, hastane eczanesinde öbür hemşirenin ismi ve imzasını kullanarak aldığı ortaya çıktı.

Vilayet Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Çaba Şube Müdürlüğü Mali Ofis Amirliği grupları, Adana Kent Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hematoloji Kısmı’nda yatan hastalara istenen 2 farklı antikor ilacının el altından dışarı satıldığı bilgisine ulaştı.

Yüksek fiyatlı ilaçlarla ilgili teknik ve fiziki takip başlatan takımlar, piyasa bedeli yaklaşık 7 milyon lira olan 689 kutu ilacın serviste yatan hastalara verilmediğini, yasa dışı yollarla satıldığını tespit etti. Savcılığın yakalama kararı çıkartmasının akabinde takımlar, kuşkulu hemşire Nardane Balcı’yı 16 Haziran sabahı konutuna düzenlenen operasyonla gözaltına aldı.

İLAÇLARIN SATIŞINDAN KURUL ALMIŞ

Yapılan çalışmada Balcı’nın, sistemlerini açık bırakan 15 tabip ismine kelam konusu ilaçlar için talep oluşturduğu, daha sonra da hastanenin eczanesine gidip diğer bir hemşirenin ismini ve imzasını kullanarak ilaçları aldığı ortaya çıktı. Balcı’nın, ilaçları kabahat ortakları Levent Erdenliğ (45) ile Cem Bora’ya (35) verdiği, bu şahısların de yasa dışı yollardan satış yaptığı saptandı. Ayrıyeten Balcı’nın, kanser tedavisi görmeyen hastalar ismine da ilaç talep ettiği, bu süreçler karşılığında da 500 ile bin 500 lira komite aldığı öne sürüldü.

‘MADDİ DURUMUM YETERLİ DEĞİLDİ’

Hastane görevlisinin şikayeti üzerine Sıhhat Bakanlığı’ndan müfettiş görevlendirildiği, yapılan incelemenin akabinde Nardane Balcı’nın bir aile sıhhati merkezine gönderildiği öğrenildi. Ayrıyeten Balcı’nın kabahat ortakları Erdenliğ ile Bora’nın da bir mühlet evvel gözaltına alınıp, ‘uyuşturucu ticareti’ hatasından tutuklandığı belirtildi. Balcı, emniyetteki sözünde, “Maddi durumum âlâ değildi. O yüzden yaptım” dedi.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Nardane Balcı, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

KAYNAK: DHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.