Adnan Oktar hata örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan iki kuşkulu tutuklandı

Posted by

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla Mali Cürümlerle Şube Müdürlüğü grupları, Adnan Oktar Silahlı Cürüm Örgütüne yönelik operasyon düzenledi. Dün eş vakitli olarak düzenlenen operasyonda Meltem Daban ve Ferhunde Eda Babuna yakalanarak gözaltına alındı.

Şüphelilerin örgütün devamlılığını sağlamayı hedeflediği, isimli yargılamayı etkilemek için lobi faaliyetinde bulduğu, örgüte yönelik yapılan operasyonda vazife alan emniyet ve yargı mensupları hakkında yasa dışı usullerle araştırma yaparak bilgi toplamaya çalıştığı öğrenildi.

Ayrıca örgüte yönelik yargılama devam edilirken, yargılamaya yönelik isimli makamları yanıltma ismine yalancı şahitler bulma ve temelsiz bilgi ve evrak oluşturma aksiyonlarında bulunduğu bilgisi edinildi. Emniyetteki süreçlerinin akabinde Meltem Daban ve Ferhunde Eda Babuna adliyeye sevk edildi.

İKİ KUŞKULU TUTUKLANDI

Savcılıkta sözleri alındıktan sonra iki kuşkulu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Hakimlikçe, Meltem Daban ve Ferhunde Eda Babuna tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KAYNAK: DHA

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.