Altın Koza Orhan Kemal Emek Mükafatları üç isme gitti

Posted by

29’uncu Memleketler arası Altın Koza Sinema Şenliği’nin açılış merasimi Merkez Park Amfi Tiyatro’da gerçekleştirildi. Açılış merasimine, Adana Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar, Türk sinemasının ünlü isimleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile davetliler katıldı.

Törenin açılışında konuşan Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar, şenliğin 12 Eylül’e denk gelmesinin hoş bir tesadüf olduğunu, böylece demokrasinin yanında ancak darbelere karşı olduklarını gösterdiklerini söyledi.

ZİHNİ GÖKTAY, SUZAN KARDEŞ VE ZAFER AYDEN’E VERİLDİ

Konuşmaların akabinde sahne alan Çukurova Symphonic Project, ünlü sinemaların müziklerini senfoni ile harmanladı. Daha sonra Orhan Kemal Emek Mükafatları, sahiplerini buldu.

Yeşilçam’ın usta isimlerinden Zihni Göktay, mükafatını Büyükşehir Belediye Lideri Zeydan Karalar’ın elinden aldı. Makyaj, oyuncu ve müzikçi Suzan Kardeş’e ise mükafatını Orhan Kemal’in oğlu Işık Öğütçü ve şair Ataol Behramoğlu verdi. Oyuncu Zafer Ayden’e ise DİSK Genel Lideri İstek Çerkezoğlu ödülünü

Festivalde yarışacak sinemaların tanıtımının da yapıldığı gecede oyuncu ve müzikçi Zuhal Olcay, sevilen müziklerini yorumladı. Ayrıyeten Olcay, Zihni Göktay’ı sahneye davet ederek birlikte ‘Lüküs Hayat’ operetinin müziğini seslendirdi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.