Analist: Haftaya Bu 3 Oyun Coini İnanılmaz Artabilir!

Mart ayı başında başlayan bankacılık krizi, piyasaları etkilemeye devam ediyor. Bu gelişme, Bitcoin (BTC) fiyatının panik satın alımını tetikledi ve coin dokuz ayın en yüksek seviyesini kaydetti. BTC hafta sonu da yükseldi ve 28.000 dolara yükseldi. Bu kurulum, bankacılık kriziyle birleştiğinde, kenarda kalan alıcılara bir sonraki adım için BTC biriktirmeleri için mükemmel bir fırsat sağlamakla beraber, altcoinlerin hızlı bir ralliyi tetiklemesi için de mükemmel bir fırsat sağlayabilir. Bu sırada, kripto para analisti Akash Girimath, üç oyun coini için umutlu olduğuna dikkat çekti. Analiste göre oyun kategorisi, 20-24 Mart tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan Oyun Geliştiricileri Konferansı (GDC) nedeniyle toparlanmaya başladı ve daha fazla kazanç için hazırlanıyor.

Analistin dikkat çektiği ilk oyun coini: ImmutableX (IMX), ralliye hazırlanıyor

Analiste göre on on aydaki ImmutableX fiyat hareketi, ters bir baş-omuz formasyonu oluşturdu. Üç günlük grafikteki bu teknik oluşum, başın en yüksek ve en alçak noktaları arasındaki mesafeyi ölçerek ve bunu 1.32 dolardaki kırılma noktasına ekleyerek elde edilen 2 dolara yüzde 70’lik bir yükseliş öngörüyor. Analist, 1.24 dolardan 1.41 dolara uzanan gerçeğe uygun değer farkında bir geri çekilmeye işaret ediyor. Öte yandan, analize göre, ImmutableX fiyatı 1,32 dolar engelini aşamazsa, satın alma baskısının tükendiğini gösterir.

Magic (MAGIC) fiyatı günlük zaman diliminde yükseliş gösteriyor

Diğer yandan analist, MAGIC’e işaret ediyor. Kriptokoin.com verilerine göre Magic fiyatı, son dört gündeki yüzde 25’lik artışın ardından şu anda 1.77 dolardan işlem görüyor. Analiste göre bu yükselişin, Göreceli Güç Endeksi (RSI) ve osilatöre (AO) dayalı yükseliş momentumunda daha fazla artışa tanık olması muhtemel. Günlük zaman dilimindeki RSI, bunun altında iki hafta geçirdikten sonra 50 seviyesini açıkça çevirdi. Son hamle, alıcıların geri döndüğünü ve kontrolün elinde olduğunu gösteriyor. Ayrıca, AO göstergesi sıfır çizgisinin üç hafta altında kaldıktan sonra toparlandı. Bu hareketlerin her ikisi de, alıcıların MAGIC fiyatında daha fazla artış bekleyerek hızlandığını gösteriyor.

Diğer yandan analiste göre, trend tabanlı Fibonacci uzatma aracını kullanarak, MAGIC fiyatı için bir sonraki hedeflerin, daha yüksek trendini sürdürmesi durumunda, sırasıyla 2,25 dolar ve 2,60 dolardaki yüzde 127.2 ve yüzde 161.8 seviyelerini içerdiği görülmekte. Toplamda, analiste göre, önümüzdeki hafta MAGIC token sahipleri için yüzde 25 ila yüzde 45’lik bir kazanç muhtemeldir. Bu hareket, ancak 15 Mart’taki düşük seviye olan 1.35 doların kırılmasıyla geçersiz kılınabilir. Analiste göre böyle bir hareket, daha düşük bir düşüşe neden olur ve potansiyel olarak 0,982 dolara bir düzeltmeyi tetikler.

STEPN (GMT) yüzde 50 yükseliş sinyali veriyor

Son olarak analiste göre STEPN fiyatı, Adam&Eve çift dip oluşumunun bir varyasyonunu gösterir.  Bu formasyon, Adam yapısının derinliğini ölçerek ve bunu 0,589 dolarlık kırılma noktasına ekleyerek elde edilen yüzde 52’lik bir yükseliş öngörüyor. Bu da, GMT’de 0,906 dolarlık hedefi ortaya koyuyor. Ayrıca analiste göre RSI ve AO indikatörleri GMT’de yükselişi destekliyor. RSI, yükseliş momentumunun yeniden canlandığını gösteren orta noktadan yeni bir sıçrama ortaya koydu. Ek olarak, AO göstergesi sıfır çizgisinin üzerine çıkarak alıcılara destek ekledi.

Yatırımcılar, yalnızca 0,589 dolar seviyesinin üzerinde bir kırılmanın yukarıda açıklanan yükseliş hareketini onaylayacağını unutmamalıdır. Başarılı olursa, piyasa GMT sahiplerinin kar elde etmek için 0,816 dolar ve 0,906 dolar seviyelerine dikkat etmesi gerekir. STEPN fiyatı için yükseliş görünümü mantıklı olsa da, yatırımcıların 16 Mart’ta 0,354 dolara düşeceğine dikkat etmeleri gerekiyor. Bu seviyenin düşüşü, GMT için yükseliş tezini geçersiz kılacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir