Beşiktaş idaresinden Ersin ve Rıdvan transferlerine ret

Posted by

Muhteşem Lig’de bu dönem istediği başarıyı elde edemeyen Beşiktaş, gelecek dönem şampiyonluk maksadına ulaşmak için çalışmalarına şimdiden başladı.

İşe gruptaki oyunculara gelen teklifleri değerlendirmekle başlayan siyah-beyazlı grubun lideri Ahmet Işık Çebi, mevzuyla alakalı açıklamalarda bulundu.

Birinci olarak Avrupa kulüplerinin sık sık istediği Rıdvan Yılmaz’a yapılan transfer tekliflerini kıymetlendiren Ahmet Işık Çebi, ay başında yaptığı açıklamada “Rıdvan için resmi teklif geldi fakat satmayı düşünmüyoruz. Bu yüzden bir bonservis belirlemedik. Fakat 10 milyon euroyu bulması lazım teklifin. Bu dönem 10 milyon Euro’yu getiren olursa Rıdvan’ı Avrupa’ya gönderirim. Önemli olan Rıdvan’ı satmak kadar, yerine yeni birini koyabilmektir.” demişti.

Rıdvan için gelen teklif reddedildi

21 yaşındaki Rıdvan Yılmaz için Torino’nun 3.5 milyon euroluk teklifine son yapılan görüşmede red karşılığı verildiği öğrenildi. Lider Çebi’nin, yapılan teklifin iki katı bir sayı istediği ve sonraki satıştan da yüksek bir hisse talebinde bulunduğu belirtildi. Bu gelişme sonrasında İtalyan grubunun, Rıdvan transferini askıya aldığı kaydedildi.


Ersin için 8 milyon euro isteriz

Öbür yandan Fransa grubu Lyon’un talip olduğu kaleci Ersin Destanoğlu’na yapılan teklife lider Çebi’nin “8 milyon euro isteriz” dediği ve Lyon’un henüz  olumlu ya da olumsuz dönüş yapmadığı belirtildi.


Menajerler de ağır mesai harcıyor

Her iki oyuncuya da birçok Avrupa kadrosundan teklifler gelirken, oyuncunun menajerleri ise talepleri Beşiktaş Kulübü’nün istediği düzeye çekmek için ağır gayret sarf ediyorlar.

“Sözleşme yenilenebilir”

Oyuncularını uygun bir fiyata satmaya çalışan Beşiktaş’in ise hazırlıklara başlayacağı 27 Haziran tarihine kadar Ersin ve Rıdvan’ı istediği ölçüye satamaması halinde oyuncularla mukavele yenileyip yeni periyoda bu 2 isimle girmesi bekleniyor.


Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.