Bytyqi: Avrupa’da en güçlü grubuz

Posted by

Spor Toto Üstün Lig’i 68 puanla 3’üncü sırada tamamlayarak ülkemizi UEFA Konferans Ligi’nde temsil edecek İttifak Holding Konyaspor’un Kosovalı futbolcusu Zymer Bytyqi, Erzurum kampında Demirören Haber Ajansı’na (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Bytyqi, “Kişisel niyetim Avrupa’da en güçlü grubuz. Yüzde yüzümüzü verdiğimiz taktirde bunu başaracağız” dedi.

ÖNEMLİ OLAN KADRONUN BAŞARISI

Muhteşem Lig’in güçlü takımlarından İttifak Holding Konyaspor, yeni dönem hazırlıklarını Erzurum’da sürdürüyor. Deniz düzeyinden 3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken Dağı eteklerinde Büyükşehir Belediyesi’nin Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde birinci etap programı için kente gelen Avrupa temsilcimiz, çalışmalarını Teknik Yönetici İlhan Palut idaresinde aralıksız sürdürüyor.

Kampın çok verimli geçtiğini söyleyen sol kanat oyuncusu Zymer Bytyqi, yeşil-beyazlı grupta bulunduğu için memnun olduğunu belirtti. Avrupa’da ve Türkiye’de istenilen başarıyı elde edeceklerine inandıklarını vurgulayan Bytyqi, “Kişisel niyetim, orada en güçlü grubuz. Yüzde yüzümüzü verdiğimiz taktirde bunu başaracağız. Maksadım yeni dönemde daha düzgününü başarmak. Daha çok gelişip, ilerlemek. Hocamın ve oyuncuların yardımıyla bunu gerçekleştireceğim. Benim için en değerlisi ekibin başarısı. Bu başarıyı kadroyla yakaladık. Kadro arkadaşlarım da attığım goller ve verdiğim asistlere katkıda bulundular. Ümit ediyorum birebiri bu dönem da gerçekleşir ve her şeyden değerlisi birlikte güzel iş çıkarmamız. Abdulkerim, Skubic ve Ahmed Hassan üzere oyuncuları kaybetmenin makûs olduğunu fakat onların yerini dolduracak yeni oyuncular çıkacağına da inanıyorum” diye konuştu.

EŞİMLE KAHVE İÇİYORUZ

Konya’da olmaktan ailece keyifli olduklarını kelamlarına ekleyen Zymer Bytyqi, “İzin günlerimizde eşimle kahve içmeye çıkıyorum, kenti geziyoruz. AVM’de vakit geçiriyoruz. Elbette birinci 3- 4 ay güç oldu. Zira Norveç’te yasadım. Orası biraz farklı bir yaşama sahip. 3-4 aydan sonra her şey daha kolaylaştı. Zira oyuncular ve çalışanlar ahenk sağlamam için her şeyi daha da kolaylaştırdılar. Ailece burada çok mutluyuz” dedi. (DHA)
 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.