CHP’li Torun’dan Soylu’ya: Bu kadar aciz ve korkaksın

Posted by

CHP Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, Menderes Belediye Lideri Mustafa Kayalar’ın vazifeden uzaklaştırılması ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya reaksiyon gösterdi. Torun, “Atanmış Süleyman Soylu, sen kanun musun? Dün tutuklatamadın, artık kendi yetkilerinle mi yargıyı çiğniyorsun! Sen kimsin de halkın iradesine darbe yapıyorsun?” dedi.

Seyit Torun, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Menderes Belediye Lideri Mustafa Kayalar’ın misyondan uzaklaştırılmasına reaksiyon gösterdi. Torun, şu açıklamayı yaptı:

“Dün mahkemede özgür kalan Menderes Belediye Liderimiz, bugün Suçişleri Bakanı’nın talimatıyla misyondan alındı. Atanmış Süleyman Soylu, sen kanun musun? Dün tutuklatamadın, artık kendi yetkilerinle mi yargıyı çiğniyorsun! Sen kimsin de halkın iradesine darbe yapıyorsun? Atanmış Süleyman Soylu; Mahkemenin ‘görevden al’ dediği 2 AKP’li belediye liderine 6 aydır süreç yapmayıp kabahat işliyorsun! İşte sen bu kadar aciz, bu kadar korkaksın. Unutursak kalbimiz kurusun: Günü geldiğinde bu millete hesap verecek, o terazide sen de tartılacaksın!” (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.