Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan yeni artırım iletisi: Ortadaki farkı kapatacağız

Posted by

Ankara’nın Kızılcahamam ilçesinde düzenlenen partisinin 30. İstişare ve Kıymetlendirme Toplantısı’na katılan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan, son periyotlarda gündemde olan minimum fiyata yeni bir artırım yapılıp yapılmayacağına dair değerlendirmelerde bulundu.

“ARADAKİ FARKI KAPATACAĞIZ”

Düşen alım gücüne değinen ve maaşlara artırım gelebileceğinin sinyallerini veren Erdoğan şunları söyledi: “Ücretliler başta olmak üzere her kesitten vatandaşın gelirlerini arttırarak ortadaki farkı kapatacak programları hazırlıyoruz. Yatırım, istihdam, üretim, ihracat, bunların hepsini artırarak sene sonuna güçlü gideceğiz.”

GÖZLER TEMMUZ AYINA ÇEVRİLDİ

Taban fiyat artırımı son dakika gelişmeleri milyonlarca emekçi ve patron tarafından takip ediliyor. 2022 Taban fiyat fiyatı 4 bin 253 lira olarak belirlenmişti. Nisan ayı enflasyon oranının yüzde 69,97 düzeyinde gerçekleşirken gözler “2022 Temmuz minimum fiyat artırımı yapılacak mı?” sorusuna çevrilmişti.

Bahse dair Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım minimum fiyata temmuz artırımının gündemde olmadığını lisana getirmişti. MKYK sonrasında açıklama yapan Ak Parti Genel Lider Yardımcısı ve Sözcüsü Ömer Çelik ise “Asgari fiyat dar gelirli vatandaşımız ekonomik olarak muhafazası gündemimizdedir.” tabirlerini kullanmıştı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.