Depremin vurduğu Hatay’da vatandaşlar çeşme başında serinledi

Depremin vurduğu Hatay’da hava sıcaklığının 40 derecenin üzerine çıkmasıyla zor anlar yaşayan vatandaşlar, çeşme başında soğuk duş alarak serinledi.

Hava sıcaklığının mevsim normallerinin üstüne çıkmasıyla birlikte Hatay’da hava sıcaklığı 40 derecenin üzerine çıktı. Enkaz kentte yıkımlardan ortaya çıkan toza, sıcak hava da eklenince vatandaşlar zor anlar yaşadı. Antakya ilçesinde çadırlarda yaşamını sürdüren vatandaşlar, su ihtiyaçlarını giderdikleri çeşmelerde duş alarak serinledi.

“Hava çok sıcak, oturduğumuz yerde terliyoruz”

Çeşmede bidonları doldurduklarını, aynı zamanda kendilerinin de serinlediklerini ifade eden Efe Yılmaz, “Hava 45 derece; hem suları dolduruyoruz bir yandan da kendimizi yıkanıyoruz. Hava çok sıcak, oturduğumuz yerde terliyoruz. Çok bunaltıcı ve boğucu bir sıcak var” dedi.

“Hatay’da şu an görülmeyen bir hava sıcaklığı var”

Çeşme başında duş alarak serinlediklerini ifade eden Ramazan Masalak, “Hatay’da şu an görülmeyen bir hava sıcaklığı var. 45 derece hava sıcaklığı var. Çeşme var, bidonları dolduruyoruz, kendimiz yıkanıyoruz. Öyle serinliyoruz. Yoksa başka türlü serinleyemiyoruz” şeklinde konuştu. – HATAY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx