Emekli bayram ikramiyesi ne vakit yatacak?

Posted by

Kurban Bayramı’na kısa bir müddet kaldığı için de bayram ikramiyesi hakkında sorular gündeme gelmeye başladı. Kurban Bayramı 9 Temmuz’da başlayacak, 12 Temmuz’da ise sona erecek. Kurban Bayramı tarihlerinden evvel ise bayram ikramiyesi hesaplara yatırılacak.

Temmuz ayı ile birlikte SSK ve Bağ-Kur emeklileri hem artırımlı aylıklarına kavuşacak, hem de Kurban Bayramı ikramiyelerini hesaplarında görecek.

BAYRAM İKRAMİYESİ NE VAKİT YATACAK?

Kurban Bayramı 9 Temmuz 2022 Cumartesi günü başlayacak. Bu durumda emekli bayram ikramiyelerinin Temmuz’un birinci haftası yatırılması bekleniyor. Şu anda resmi makamlardan net bir tarih gelmese de bu tarihler ortasında ikramiyenin yatırılması bekleniyor.

BAYRAM İKRAMİYESİ 2022 NE KADAR?

Emekli ikramiyesi geçen yıldan beri bin 100 TL olarak ödeniyor. Son olarak Ramazan Bayramı’nda da emekli ikramiyeleri bin 100 lira olarak ödendi. Bu bayramda emekli ikramiyelerine artırım yapılıp yapılmayacağına dair bir açıklama şimdi gelmedi. Dul aylığı alanlara ise 550 lira bayram ikramiyesi ödeniyor. Dul aylığı alan ve aylık ödeme alan çocuğu olamayanlar ise 825 lira bayram ikramiyesi alıyor. Yetim aylığı alan çocuklara ise 275 lira ikramiye ödeniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.