Fenerbahçe ve Trabzonspor’dan 3 Temmuz paylaşımı

Posted by

Fenerbahçe ve Trabzonspor 2010-11 döneminde Üstün Lig ve 1. Lig’in kimi karşılaşmalarında şike yapıldığı ve teşvik primi verildiği argümanının 11. yıldönümünde paylaşımda bulundu.

”Biz geri adım atmadık”

Sarı-Lacivertliler, toplumsal medya hesabından 3 Temmuz hakkında bir görüntü yayınladı.

Yayınlanan görüntüde, ”Bugün, 3 Temmuz 2022! Lakin bizim için 3 Temmuz daima 2011. Biz konuştuk, susmadık, geri adım atmadık. Onların en güçlü vaktinde milyonlar tek yürek tek başımıza savaştık. ‘Ne şikesi memleket elden gidiyor.’ derken biz; Fenerbahçe hatalı diyenlere gereken karşılığı hakla hukukla verdik. Kanıtlar var diyenlere, en büyük kanıtımız alın terimizi dedik. Fenerbahçe yok edilmek istendi. Siper olduk, teslim olmadık. Ne kupamızı verdik, ne ismimizi kirlettik. Fenerbahçe’ye el sürmelerine müsaade vermedik. Bugün bir 13 temmuz da daha bu sefer her şey apayrı. Bugün bir 3 Temmuz da daha hırsız birinci günden fazla. Bugün  bir 3 Temmuz da daha vakur duruşumuzla, biz susuyoruz! Kim hatalı biliyoruz! Hatalılar hesap verecek, bekliyoruz! 3 Temmuz’un 11. yıl dönümünde Fenerbahçe ye uzanan eller kırıldı. Artık hesap vermelerini istiyoruz. 3 Temmuz Tartışmaya Kapalı!’‘ sözleri yer aldı.

Trabzonspor’dan paylaşım

Trabzonspor ise 3 Temmuz hakkında toplumsal medyadan paylaşımda bulundu.

Bordo-mavililer, toplumsal medya hesabından UEFA’dan daha evvel Avrupa cezası almış kulüplerin açıklandığı bir duyuruyu paylaştı.

Trabzonspor’un paylaştığı açıklamada Avrupa’dan ceza almış kulüplerin ortasında Fenerbahçe’nin de isminin olması dikkat çekti.

İşte Bordo-Mavililerin o paylaşımı:

Fenerbahçe’den Trabzonspor’un paylaşımına yanıt

Fenerbahçe’den, Trabzonspor’un 3 Temmuz için yaptığı açıklama sonrası bir ileti daha geldi.

Sarı-lacivertliler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Fenerbahçe Lideri Ali Koç’a hitaben yazdığı “Fenerbahçe Adalet Gayreti ve 10. Yıl Dönümü Mesajı”nı paylaştı.

Sarı-lacivertlilerin yaptığı paylaşım şu halde:

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.