Friends yaratıcısı Marta Kauffman’dan 4 milyon dolarlık bağış

Posted by

Friends dizisinin yaratıcılarından Marta Kauffman, dizideki çeşitlilik eksikliğinden ötürü özür diledi ve eski üniversitesine 4 milyon dolar bağışladı.

Popüler diziyi David Crane ile birlikte yazan Marta Kauffman, bir vakitlerin tanınan dizisinin çeşitlilik eksikliğinden ötürü özür diledi.

65 yaşındaki Kauffman, Los Angeles Times’a şunları söyledi: “George Floyd’a olanlardan sonra, hiç bilmediğim hallerde sistemik ırkçılığa alışmış olduğumu fark ettim.”

Marta Kauffman

2003’teki şovda çeşitlilik eksikliği tenkitlerinin akabinde, aktris Aisha Tyler, Ross’un sevgilisi Dr Charlie Wheeler’ı oynamak için seçildi. Fakat Tyler yalnızca dokuz kısım dizide kaldı.

Kaufman, “Suçlu olduğunu kabul etmek kolay değil. Aynada kendine bakmak acı veriyor. 25 yıl evvel daha düzgününü bilmediğim için utanıyorum” dedi.

Fenomen dizinin yaratıcısı, mezun olduğu Massachusetts’teki Brandeis Üniversitesi’ne bağış yaparak özür diledi. 4 milyon dolarlık bağış, Afrika ve Afro-Amerikan çalışmaları kısmına gidecek.

Friends, 1994’ten 2004’e kadar NBC’de yayınlandı ve on dönem sürdü. Şov; David Schwimmer, Jennifer Aniston, Courtney Cox, Matt LeBlanc, Lisa Kudrow ve Matthew Perry tarafından oynanan altı arkadaşın hayatını anlattı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.