Geleceğin petrolüyle çalışan araç teslimata başladı

Posted by

Çin’deki hidrojen yakıt pilleri alanında çalışan birkaç araba şirketinden biri olan Çin’in otomotiv devi SAIC MAXUS, otomotiv alanında kritik bir gelişmeye imza attı.

SAIC’in dönüşüm stratejisine ve teknik dayanağına dayanan şirket, hidrojen yakıt pilleri alanında çığır açan bir ilerleme kaydetti.

İlk partisi 4 Ağustos’ta resmi olarak tanıtılan Mifa modeli hidrojen yakıt hücreli aracın, teslimatları başladı.

GELECEĞİN PETROLÜYLE ÇALIŞAN ARACIN BİRİNCİ TESLİMATI!

Şirket, araçların 100’den fazla kullanıcıya teslim edildiğini ve geleceğin petrolü hidrojen yakıt hücreli araçların 100’den fazla kullanıcıya teslim edildiği duyurdu.

Bu duyuruyla, ticari operasyonları gerçekleştirmek için kullanıcıyla buluşan dünyanın birinci hidrojen güçlü aracı unvanına sahip oldu.

SAIC MAXUS Mifa hidrojen modelinin, SAIC’in yüksek güvenlik, süratli hidrojenasyon suratı ve uzun seyir menzili avantajlarına sahip üçüncü kuşak yakıt hücresi teknolojisi ile donatıldı.

‘Mifa Hydrogen’ modelinin, toplam 1 milyon km’lik bir kilometre garantisi ile, muteber bir güvenlik performansı sergilediği, kuvvetli dayanıklılık yol testleri ve yüksek sıcaklık, şiddetli soğuk üzere hava testlerinden de muvaffakiyetle geçtiği bildirildi.

Modelin 6,4 kg’lık yüksek basınçlı hidrojen basıncını doldurmak için, yalnızca üç ila beş dakika mühlete gereksinimi olduğu belirtiliyor. Hidrojenle doldurulduktan sonra, aracın standart NEDC dayanıklılık aralığı 605 km’ye ulaşabilir ve 100 kilometrede hidrojen tüketimi 1,18 kg’dır. Bu da kilometre başına sadece 0,04 yuan’a (0,0059 $) muadildir.

SAIC MAXUS, işletmelerin gelecekte hidrojen gücü ekonomik kalkınmasının sunduğu fırsatı yakalamaları ve hidrojen yakıt hücreli araç eserlerinin gelişimini daima olarak teşvik etmek için MIFA Hydrogen’i başlangıç noktası için almaları gerektiğini söyledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.