Hakan Ural kimdir? Hakan Ural’ın hayatı ve mesleği..

Posted by

Ünlü oyuncu Hakan Ural toplumsal medyanın gündeminde.Babasının yaptığı açıklamaların akabinde günün en çok konuşulan isimleri ortasında yer alan Hakan Ural’ın hayatı merak konusu oldu.

Hakan Ural’ın hayatı ve mesleği büyük merak konusu oldu.Peki Hakan Ural kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte tüm merak edilenler..

Hakan Ural kimdir?

Hakan Ural 2 Ocak 1968 yılında İstabvul’da dünyaya geldi.Şarkıcı Selçuk Ural’ın oğlu olan Hakan Ural 16 yaşına kadar babası tarafından kabul edilmedi.17 yaşına bastığında babasının velayetine geçen Hakan Ural 16 yaşında modellik yapmaya başladı.

O devirlerde Yeşilçam’dan teklifler almaya başlayan Ural eğitimi için Amerika’ya gitti.19 yaşında Sibel Can ile evlenen Hakan Ural’ın bu evlilikten 2 çocuğu bulunmaktadır.

Hakan Ural 1986 yılında Banu Alkan ile oynadığı Mavi Seyahat sineması ile tanındı.Ardından 1987 yılında Serpil Çakmaklı, Olağanüstü Avcı, Oya Aydoğan üzere ünlü isimlerle farklı projelerde başrol oynadı.

2008 yılında  TRT 1 ekranlarında izleyiciyle buluşan ‘İpsiz Recep’ isimli dizide Kadir İnanır,Burcu Kara, ve Mesut Akusta üzere isimlerle rol almıştır.

2009 yılında ‘Kolpaçino: Bir Kent Efsanesi’ isimli filmde  Aydemir Akbaş, Şafak Sezer, Ali Sürmeli ile rol alarak isminden kelam ettirmiştir.

O yıllardan bu yana bir çok sinema projesinde yer alan ünlü oyuncu şimdilerde Kanal D’de ekranlara gelen ‘Neler Oluyor Hayatta’ isimli sabah programında Parıltı Tuğba Algül ile birlikte yorumculuk yapmaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.