İsimsiz Davetlerin Kim Olduğunu Öğrenmek Artık Çok Kolay! İşte Fiyatsız ve Kolay O Usul

Posted by

Bu durumlarda, birtakım cep telefonları, bunların spam teşebbüsü olup olmadığını tespit edebilir. Ancak bu her vakit bu türlü değildir ve kimden davet aldığımızı bulmanın tek yolu, arama motorlarında numarayı aratmaktır.

Örneğin sizi arayan numarayı Google’da aratarak, bilhassa de sabit bir numara ise, çabucak yanıt bulabilirsiniz. Fakat sabit olmayan, cep telefonu numaralarına gelince, durum hayli farklı olabilir. Bu durumlarda tesirli tahliller için diğer araştırma araçları kullanılmalıdır. Sonraki birkaç satırda bu maksat için en tesirli olan tahlilleri ve nasıl kullanılmaları gerektiğini açıklayacağız.BİLİNNMEYEN BİR CEP TELEFONU NUMARASINI EN KOLAY NASIL TANIMLAYABİLİRSİNİZ?

Bu bağlamda, çevrimiçi olarak sunulan ve uygulama indirmelerini içermeyen birinci fiyatsız hizmet TrueCaller‘dır. Çok kolay bir kullanıma sahip olan bu web sitesi, içinde birçok cep telefonu numarası içeren devasa bir veritabanına sahiptir, böylece de sıkıntınızı çözmenize yardımcı olur.

Önünüze çıkan birinci alanda numarayı girmeniz gereken bir doldurma alanı göreceksiniz. Ön eki seçtikten sonra (örneğin, Türkiye numaraları için +90’dır), bilinmeyen numarayı yazın ve Orta düğmesine tıklayın. Bu noktada site, bir Google yahut Microsoft hesabı üzerinden giriş yapmanızı yahut bir e-posta adresi aracılığıyla kaydolmanızı isteyecektir. Giriş yaptıktan ve bilgileri onayladıktan sonra TrueCaller numara sahibinin, şayet kayıtlıysa, ismini ve soyadını, telefon operatörünü ve bulunduğu ülkeyi çabucak gösterecektir. Birebir vakitte site bu kişiyi kaydetmemize, bir etiket eklememize, bir isim önermemize yahut aradığınız numarayı spam olarak bildirmemize de müsaade verir.

Aramanın başarısız olması durumunda, eşit derecede efektif olan, bir öteki hizmet Sync.me‘yi ve Turkcell’in bir uygulaması olan UpCall‘ı kullanabilirsiniz. Bu web sitesi neredeyse TrueCaller ile birebirdir ve kullanıcının arama sonuçlarına yardımcı olmak için dataların kaydedilmesine de imkan tanır. Pekala bilinmeyen bir cep telefonu numarasını nasıl belirleyeceğiniz ve istenmeyen telefon aramalarından nasıl kaçınacağınız?

SPAM ARAMALARINDAN NASIL KAÇINABİLİRSİNİZ?

Her iki sitede de yapabileceğimiz bir öbür süreç ise telefon numaranızı bu data tabanlarından silmektir. Aslında, bu hizmetlerin, geçmişte bağlantı bilgilerinizi bırakmış olabileceğiniz üçüncü taraf tedarikçiler sayesinde topladığını belirtmekte de yarar var. Bu nedenle, birisi numaramızı arayacak olursa, ismimizi ve soyadımızı çarçabuk bulabilirler.

Numarayı TrueCaller’dan silmek için Zımnilik sayfasına erişmeniz, buradaki Listeden Çıkar’a tıklamanız, numaranızı girmeniz ve onaylamanız kafidir. 24 saat içerisinde bilgileriniz data tabanından kaybolacaktır. Fakat Sync.me’de işler biraz daha farklı işliyor. Bu hizmette öncelikle Gizlilik’e gitmeli, Abonelikten Çık’a tıklamalı ve isminizi, soyadınızı tıpkı vakitte da e-posta adresinizi girmelisiniz. OK yazan yere tıkladıktan sonra bilgilerinizin data tabanından silinmesi için 24 saat beklemeniz kâfi olacaktır. Spam aramalardan kurtulmak için siz hangi uygulamayı tercih edeceksiniz?

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.