Kılıçdaroğlu’ndan ittifak bildirisi

Posted by

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) “Hizmette 3. Yıl” sunumuna katıldı.

Kılıçdaroğlu, burada yaptığı konuşmada, aydınlık, hoş ve adaletli Türkiye için yola çıktıklarını, halkına hesap veren bir idare getireceklerini, vergi ödeyen herkese siyasi otoriteyi sorgulama hakkını getireceklerini tabir etti.

”HEDEFLERİMİZ FARKLI OLABİLİR LAKİN ORTAKLAŞTIĞIMIZ ALANLAR VAR”

Millet ittifakının 6 başkanı olarak bir ortada olduklarını belirten Kılıçdaroğlu, her birinin farklı programları olan başka partiler olduklarını söyledi.

Kılıçdaroğlu, “Hedeflerimiz farklı olabilir fakat ortaklaştığımız alanlar var. Demokrasi üzere, adalet üzere, devlette liyakat üzere, siyasetçinin halkına hesap vermesi üzere, bayan erkek eşitliği üzere, hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği bir Türkiye üzere prestijli, onurlu bir Türkiye üzere, saygın bir dış siyaset üzere. Temel, ana normlarda beraberiz, birlikteyiz ve birlikte yapacağız bütün bunların tamamını” dedi.

”BELEDİYE LİDERLERİMİZİN ÜZERİNDE BÜYÜK BASKILAR VAR”

CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu, belediye liderlerinin üzerinde büyük baskıların olduğunu, yollarının kesildiğini, ellerinin ve kollarının bağlanmak istendiğini bildiğini tabir etti.

“Millet iktidarında yeni bir amaç ortaya koyacağız” diyen Kılıçdaroğlu, şunları söz etti:

“Merkezle mahallî ortasında sağlıklı bir istikrar oluşturacağız. Mahallî idarelerin kaynaklarını güçlendireceğiz. Yeni kaynaklar, yeni imkanlar sağlayacağız. Zira belediyenin yaptığı bütün harcamaları belde halkı rahatlıkla denetleyebilir. Otopark sorunu var. Niye yapıyoruz Taşıt araçları için. Taşıt araçlarının vergisini kim alıyor Motorlu Taşıtlar Vergisi, merkezi hükümet. Taşıt Alım Vergisi, merkezi hükümet. Birebir merkezi hükümet geriye dönüp, diyor ki ‘Niye otopark problemini çözmediniz ‘ Vergiyi sen alıyorsun. Biz ne yapacağız Taşıt alım vergisini de Motorlu Taşıtlar Vergisini de misal vergileri lokal idarelere devredeceğiz ve lokal idareler daha güçlü olacak. Daha kararlı olacak.”

“6 ÖNDER DE KARARLIYIZ. ONLARA ADALETİ ÖĞRETECEĞİZ”

Bütün engellemelere karşın belediye liderlerinin kararlılıkla yollarına devam ettiklerini anlatan Kılıçdaroğlu, “Evet birtakım kararları imzalanmıyor, UKOME üzere. Küçük çocukların bile ‘Böyle bir şey olmaz’ diyebildiği bir şeyde koca koca adamlar ‘Acaba İstanbul Büyükşehir Belediye Lideri’nin elini, kolunu nasıl bağlarız, nasıl hizmet edemez hale getiririz’ diye bir arayış içindeler. Hangi arayış içinde olurlarsa olsunlar bütün sıkıntıları çözme kararlılığımız var ve bütün sıkıntıları çözeceğiz” değerlendirmesini yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’ye evvel adaleti getireceklerini belirterek, adaletin ne kadar değerli olduğunu bildiğini, bunun için bir arada yürüdüklerini aktardı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.