Marvel cihanına yerli rakip: T World Sinema Kozmosu

Posted by

Türkiye merkezli bir üretim şirketi olan T World Entertainment and Productions, T World ismini verdiği yeni sinema kozmosunu duyurdu. Sinema ve dizilerin yanı sıra görüntü oyunu ve kitapların da modülü olacağı bu sinematik evren T World adını taşıyor ve Türkiye’nin muhteşem kahramanları bir ortaya getiren birinci sinema kainatı olma vaadiyle yola çıkıyor.

T World’deki Birinci Üstün Kahraman Dizisi Olan Altay’ın Birinci Kısmını Bobby Roth yönetiyor. Marvel’in kimi üretimlerinde Bobby Roth’un imzası bulunuyor. Arıca Lost ve Prison Break üzere dünya çapında ses getiren dizilerin direktörlüğünü yaptı.

Dizi olarak hazırlanan T World, çeşitli kültürlerden ilham alan harika kahramanları içerecek ve dört dönem ile toplamda 26 kısımdan oluşacak. Günümüzde geçen T World Sinema Kainatı, doğu medeniyetlerinin bilimdeki altın çağından ilham alıyor.

T World Sinema Evreni karakteri etraf problemleri, savaşlar ve salgın hastalıklar üzere üniversal zorlukların yanı sıra kendi evrenlerinden gelen makus adamların üstesinden gelmek için en son teknolojiyi ve eski bilgeliği kullanan yaklaşık 35 ölümlü harika kahramanı içerecek. İlk dizide Altay dahil altı muhteşem kahraman ve dört makus adam tanıtılacak.

İLK KISIM TRT’NİN YENİ DİJİTAL PLATFORMUNDA YAYINLANACAK

Tüm dönemler Ocak 2023’te TRT’nin yeni seç-izle servisinde (VOD) yayınlanacak. Bu, TRT’nin yeni platformu için birinci projesi.

Yapımcılar Bülent Turgut, Raif İnan ve Erdal Bozkuş, T Dünya Sinema Evreni’ni bir dizi dizi, sinema, oyun ve çizgi romana genişletmeyi planlıyor. 

Bülent Turgut, “İzleyicileri birinci sefer T World Sinema Evreni’ne davet etmeyi ve onları yıllardır tasarladığımız yeni üstün kahramanlarla tanıştırmayı dört gözle bekliyoruz. Doğu uygarlığının tarihi büyüleyici kıssalarla doludur ve bu cihan, kültürümüzün derin ve güçlü geçmişinden esinlenmiştir. Dizi, dünyanın dört bir yanından izleyicilerin seveceği ilgi alımlı karakterlere ve olay örgülerine sahip olacak. Üretime geçerken, bu yeni Türk üstün kahraman dünyasını hayata geçirmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

KAYNAK: HABER7, VARİETY

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.