Nureddin Nebati: Bizim bir tane pehlivanımız var, geleni indiriyor

Posted by

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Kayseri’yi ziyaret etti. Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’le makamında görüşen Nebati, daha sonra Kayseri Büyükşehir Belediyesi’ne giderek lider Memduh Büyükkılıç’tan kentte yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Anadolu Ajansı’nın haberine nazaran, AK Parti Kayseri Vilayet Başkanlığı’nı da ziyaret eden Nebati, partililere seslendi.

2023 seçiminin kıymetine vurgu yapan Nebati, “2023 yılı bir anahtar, gerçek bir anahtar. Bu seçim değerli bir seçim zira kazanımlarımızın pekiştirildiği ve ülkenin bugüne kadar karşılaştığı tüm krizlerin üstesinden gelerek bünyesini güçlendiren, bundan sonraki rastgele bir badirede da bu gücünü perçinleyerek yoluna devam edecek bir ülkenin 2053 kapısını açmış olacağız” dedi.

’20 YILDIR KOLU ÇOK KUVVETLİ’

AK Parti’nin teşkilat mensupları olarak “çok şanslı olduklarını” belirten Nebati, şunları söyledi:

“Bizim bir tane pehlivanımız var, geleni yeniyor, gideni yeniyor. Hatta bir orta geliyorlar silahla, tankla, tüfekle, karşıdaki rakiplere de takviye verecek halde birtakım işler çeviriyorlar. Allem ediyorlar, kallem ediyorlar, bizim pehlivan yeniden yeniyor. Artık 2023’e çıkmış bizimki meydana, ‘Nerede benim rakibim?’ diyor. Rakip yok. Merak ediyoruz, samimi olarak söylüyorum, 20 yıldır kolu çok kuvvetli, geleni indiriyor. Artık, ‘Neredesin?’ diye soruyor, karşılık yok. Düşünebiliyor muzunuz, Allah koruma o partinin teşkilat mensubusunuz, o partinin teşkilat mensubu olarak sizin genel lideriniz kimin aday olacağına ait kendi iradesini koyamıyor. Bizimki o denli değil. Bizimki ‘Yürüyeceğiz.’ diyor yürüyor, bu kadar. Biz bu türlü şanslıyız.”

‘ÖNCE ENFLASYONU YENECEĞİZ’

Enflasyonla gayretin bir numaralı alanları olduğunu ve bundan etkilenen dar gelirlilerin rahatlatılması gerektiğini aktaran Nureddin Nebati, “Önce enflasyonu yeneceğiz lakin birebir vakitte önceliğimiz dar gelirlilerin muhtaçlıklarını giderecek adımlar atmak. Onlara gerekli takviyesi vermek ve onlarla birlikte her türlü yardımı ortaya koyacak dayanakları sağlamaktır” dedi. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.