Songül Karlı’yı dolandırdığı teziyle yargılanan eski eşine beraat

Posted by

Songül Karlı, eski eşi Metin Yüncü’nün kendisinden aldığı vekaletnameyle yerini müsaadesiz olarak sattığı ve parasını vermediği savıyla şikayetçi olmuştu. Karlı’nın şikayetiyle Yüncü’nün de ortalarında olduğu üç kişi hakkında “Nitelikli dolandırıcılık” suçlamasıyla dava açılmıştı.

DHA’nın haberine nazaran, mahkeme heyeti, sanıklar Metin Yüncü, Sezai Temuroğlu ve Ali Barbaros Ataç hakkında atılı hatası işlediklerine dair soyut sav dışında mahkumiyetlerine kâfi, her türlü kuşkudan uzak, inandırıcı bir kanıt elde edilemediği gerekçesiyle beraatlerine karar verdi. Sanık Metin Yüncü hakkındaki yurt dışına çıkış yasağının da kaldırılmasına hükmedildi.

SAVCI 10 YILA KADAR MAHPUS İSTEDİ

İstanbul 6.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, şikayetçi Songül Karlı ve sanıklar katılmazken; taraf avukatları hazır bulundu.

Duruşma savcısı geçen celse sanıklar Metin Yüncü ve Sezai Temuroğlu’nun fikir ve hareket birliği içerisinde “Nitelikli dolandırıcılık” hatasını işledikleri gerekçesiyle farklı başka 3 yıldan 10 yıla kadar mahpus cezası, sanık Ali Barbaros Ataç için ise beraat talep ettiği mütalaasını tekrar etti.

AVUKATLARI BERAATLERİNİ TALEP ETTİ

Sanık Metin Yüncü’nün avukatı Cansu Akdağ, mütalaaya katılmadıklarını belirterek “Nitelikli dolandırıcılık hatasını işlediğine dair şikayetçinin soyut savlarının dışında belgede hiçbir kanıt yoktur. Vekaletnamenin verildiği tarihten 2 yıl sonra şikayetçi ile müvekkilim canlı yayında evlenmişler, 5 yıl sonra da mutabakatlı olarak boşanmışlardır. Hileli biçimde dolandırıldığını sav eden kişinin bu halde evlenmesi ve mutabakatlı boşanması olağan değildir. Bu nedenle beraat talep ediyoruz” dedi. Sanık Sezai Temuroğlu’nun avukatı Oya Öztürk de ortadan 10 yıl geçtikten sonra yapılan şikayetin intikam emeliyle yapıldığını belirterek beraat talebinde bulundu. (HABER MERKEZİ)

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.