Tuvaletteki Sarı Lekeler Nasıl Çıkar? İşte Sarı Lekeleri Çıkarmanın Yolunu Paylaşıyoruz! İşte tesisatçı yolu…

Posted by

Tuvaletlerdeki sarı lekelerle ilgilenmek için ne kadar beklerseniz, renk o kadar ağır hale gelir. Lekeyi çıkarmak da daha güç olacaktır. İdrar havaya maruz kaldığında oksidasyon meydana gelir ve lekenin vakitle daha ağır bir renge dönüşmesine neden olur

Bu nedenle tuvaletinizi idrar kalıntısından arındırmak istiyorsanız, her kullanımdan sonra tuvaleti sifonu çekmek çok kıymetlidir.

KLOZETTEKİ SARI LEKELER NEDEN OLUR?

Bazı durumlarda, klozetlerdeki sarı leke, bakım eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Klozetiniz uzun mühlet idrara maruz kaldığında sarı leke oluşması kaçınılmazdır. Ve idrar kokusu daha da yaygınlaşır. Neyse ki, sarı lekeli bir klozet, vaktinde hareket ederseniz çözülmesi imkansız bir sorun değildir.

SERT SU ETKİSİ

Tuvaletinizi her vakit sifonu çekiyor ve nizamlı olarak temizliyorsanız, endişelenmeyin. Tuvalet klozetindeki o sarı leke için sorun paklık hünerlerin olmayabilir. Bazen tuvaletinizi ne sıklıkta temizlerseniz temizleyin ya da ne kadar sert fırçalarsanız fırçalayın, lekeler kalır. Kimi durumlarda sarı lekeler, sert suyun neden olduğu kireç oluşumlarından kaynaklanır . Bu sert su, daha sonra biriken kalsiyum üzere mineraller açısından zengindir. Vakitle birikim, klozetinizin içinde sarı bir leke halinde görünür hale gelecektir. Bunun üzere lekelerin sert bir yapıya sahip olması, onları tipik sarı idrar lekelerinden ayırt etmelerini kolaylaştırır.

Sert su lekeleri büyük bir sorun haline gelebilir. Erken tedbir alınmadığı takdirde borularda birikebilir. Kalsiyum birikmesi borulara ulaştığında tuvaletinizin yedeklenmesine neden olabilir . Bu nedenle, en küçük oluşumu bile fark ederseniz, daha fazla birikmesini önlemek için onu yok etmek çok değerlidir. Bu, uzun vadede sizi birçok baş ağrısından kurtaracak.

KLOZETTEKİ SARI LEKELERDEN NASIL KURTUKLURSUN?

Tüm sarı klozet lekeleri tıpkı olmadığı için kimilerinin çıkarılması başkalarından daha güç olacaktır. Birkaç farklı eliminasyon tekniğini bilmek ve o spesifik leke için en tesirli olanı seçmek en uygunudur.

Tuvalet lekelerini çıkarmak için piyasada birçok ticari paklık eseri bulabilirsiniz. Lakin, kimyasal içermeyen bir seçenek olarak daha etraf dostu lakin tesirli bir tahlil oluşturmak için mutfağınızdaki materyalleri kullanabilirsiniz.

Ev üretimi tuvalet solüsyonunuzla en düzgün sonucu almak için, bunları kuru bir tuvalette uygulamanız tavsiye edilir. Bu nedenle, armatür kapatma vanasından tuvalete giden suyu kapattığınızdan emin olun. Akabinde kaseyi boşaltmak için suyu yıkayın. Bu sayede sert lekeler su ile kaplanmayacak ve solüsyon daha güçlü tesir gösterecektir. Daha hafif idrar lekeleri için klozetin boşaltılması gerekli olmayabilir.

Akılda tutulması gereken bir başka şey de tuvaletiniz için metal ovma fırçası kullanmamaktır. Metal kullanırsanız, daha sonra çizik izleri görme olasılığınız çok yüksektir. Beyaz bir klozetteki çizik izleri kolaylıkla görülür ve çıkarılması zordur.

BEYAZ SİRKE VE KABARTMA TOZU

Kabartma tozu ve beyaz sirke, yaygın olarak kullanılan etraf dostu konut temizleyicileridir . Klozetinizi temizlemek için yapmanız gereken tek şey ikisi ile bir macun oluşturmak. İster idrar lekesi, ister sert su lekesi olsun, bu macun onu çıkaracak ve klozetinizdeki parlak beyazı geri getirecektir.

¼ fincan beyaz sirkeye ¼ fincan kabartma tozu ekleyin ve bir macun oluşturmak için uygunca karıştırın. Tuvalet fırçası yahut eski bir diş fırçası ile macunu lekeye ekleyin (tuvaletin kuru olduğundan emin olun) ve güzelce ovalayın.

Macunu sarı lekelere uyguladıktan sonra tesir etmesi için yaklaşık 10 ila 30 dakika bekleyin. Ilık suya batırılmış bir bezle, macunu yüzeyden yıkayın. Lekeler kaldıysa süreci tekrarlayın yahut sonuçlardan mutluysanız tuvaleti yıkayın.

KOLA VE KARBONAT MUCİZESİ

Coca-Cola, güçlü bir çözücü olan karbonik asit içerir. Kabartma tozu ile birlikte ikisi bir leke önleyici bomba oluşturur! Birinci olarak, kuru bir klozete iki yemek kaşığı kabartma tozu eklemeniz gerekecek. Bundan sonra iki bardak Kola ekleyin ve kimyasal tepkinin gerçekleşmesini bekleyin. Beş dakika sonra bir tuvalet fırçası kullanın ve tuvaletteki sarı lekelerin her birini fırçalayın. Gerekirse süreci durulayın yahut tekrarlayın.

Ev üretimi tarifler sarı lekeler için uygun olmadığında, çok tedbirler almanın vakti geldi. Bu durumda kimyasal formüllü özel paklık eserleri kullanmanız gerekecektir. Lakin, birebir anda farklı kimyasallar kullanmamayı unutmayın. Kimyasallar karıştırıldığında bazen zehirli gazlar açığa çıkar, bu yüzden dikkatli olun.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.