AKP, Aydın adaylarını tanıttı

AKP’nin Aydın Büyükşehir ve 12 ilçe belediye başkan adayının tanıtımı için tören düzenlendi. Atatürk Spor Salonunda yapılan aday tanıtım toplantısına AKP Genel Başkan Vekili Efkan Ala ve partililer katıldı.

Aydın Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mustafa Savaşın kısa konuşmasının ardından kürsüye gelen Efkan Ala, bu heyecanın sandıklara da yansımasını isteyerek, “Ege inanılmaz bir hale gelmiş. Efeler diyarına gelirken Türkiye’yi 21 yıl önce aldığı noktadan bugünlere kadar taşıyan bu kadronun lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdim. Güçlü bir millet, güçlü bir devlet olmak zorundayız. Bu birlikteliği daha da genişleterek devam etmeliyiz. Bizler geçtiğimiz mayıs ayında genel seçim yaptık. Orada sizler Cumhur İttifakı’nı TBMM’de çoğunlukla iş başına getirdiniz. Dünyada sözü dinlenen, bölgede kendisine soru sorulmadan karar alınamayan Cumhurbaşkanımıza devletin başına getirdik. Sizleri ayrı ayrı tebrik ediyorum. Bu başarının altındaki imza sizlere aittir. Biz gerçekten bugüne kadar çok önemli başarılara imza attık. Gece gündüz çalışacak kişileri Aydın’ın başına getirmek lazım. Onun için Mustafa Savaş diyoruz. Proje lazım proje adamı lazım” dedi.

ADAYLAR AÇIKLANDI

Konuşmaların ardından AK Parti’nin Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Savaş, Buharkent Belediye Başkan adayı Mehmet Erol, Bozdoğan Belediye Başkan adayı Ufuk Altıntaş, Köşk Belediye Başkan adayı Nuri Güler, Koçarlı Belediye Başkan adayı Nedim Kaplan, Karpuzlu Belediye Başkan adayı Hilmi Dönmez, İncirliova Belediye Başkan adayı Aytekin Kaya, Nazilli Belediye Başkan adayı Esat Ergüler, Kuşadası Belediye Başkan adayı Esat Altıngün, Kuyucak Belediye Başkan adayı Metin Ertürk, Çine Belediye Başkan adayı Ali Dinçer, Yenipazar Belediye Başkan adayı Kıvanç İşbilen, Didim Belediye Başkan adayı Kadri Kabak tanıtıldı.

Ardından AKP ve MHP’nin Aydın’daki 5 belediye başkan adayıyla birlikte gazetecilere görüntü verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx