Elon Musk kendi ülkesini tiye aldı!

Dünya genelindeki siyasi ve askeri gelişmeler göz önünde bulundurulurken, Elon Musk, son tweet’iyle dikkatleri üzerine çekti. Musk, ABD’nin Orta Doğu’daki gerginlikle ilgili ilginç bir harita paylaştı ve kendi ülkesini tiye aldı.

Hamas-İsrail çatışmalarının devam ettiği bir dönemde, ABD’nin Orta Doğu’ya yönelik politikaları ve bölgedeki askeri varlığı daha da tartışmalı hale gelmiş durumda. Musk’ın tweet’i, bu gelişmeleri tekrar gündeme taşıdı. Elon Musk, paylaştığı haritada İran’ın ABD askeri üsleriyle çevrili olduğu bir harita paylaştı. Harita üzerinde ABD bayraklarıyla işaretlenmiş üsler gösteriliyordu.

Elon Musk kendi ülkesini tiye aldı!

Musk, paylaşımında “İran savaş istiyor. Bakın ülkelerini bizim askeri üslerimize ne kadar yakın kurmuşlar.notunu düşerek, ABD’nin yayılmacı politikasına dikkat çekti. Bu paylaşım, sosyal medyada geniş yankı buldu ve birçok kişi tarafından tartışılmaya başlandı.

ABD’li uzmanlar ise Musk’ın bu paylaşımını sadece bir gönderme olarak görüyor ve gerçekçi olmadığını savunuyor. Ancak ünlü iş insanı adeta lafı gediğine oturtumuş durumda. Bu harita bile ABD’nin Orta Doğu’da ne kadar yayılmacı bir politika izlediğini gösteriyor. Musk da buna vurgu yaparak “Aslında İran savaş istemiyor, ABD İran’ı çevreleyerek çatışmaya zorluyor.” demek istiyor. Bu oldukça mantıklı bir değerlendirme olsa da elbette bazı çevrelerin tepkisini çekmesi normal.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx