iPhone 15 Pro Max bu sefer de Galaxy S23 Ultra’ya yenildi!

Apple’ın iPhone 15 Pro Max için piyasaya sürdüğü yeni titanyum kasası, ürünün en çok satan özelliklerinden biri olmuştu. Daha önceki iPhone modellerinde kullanılan alüminyumdan daha güçlü ve dayanıklı olduğu iddia ediliyor. Ancak, YouTuber PhoneBuff tarafından yapılan yakın zamandaki bir düşürme testi, titanyum gövdenin düşme koruması açısından önemli bir gerçek dünya avantajı sağlamadığını gösteriyor.

Düşürme testi, iPhone 15 Pro Max‘i Samsung Galaxy S23 Ultra ile bir dizi turda karşılaştırıyor ve her iki telefon da aynı yükseklikten ve aynı materyallere düşürülüyor. PhoneBuff, adil ve kontrol edilmiş bir test ortamı sağlamak için robot kollar kullanmıştır.

Bel hizasından düşürüldüğünde, iPhone 15 Pro Max‘in cam arka yüzeyinde geniş çatlaklar oluşurken, daha az dayanıklı malzemelerden yapılan Galaxy S23 Ultra, iki köşesinde daha küçük çatlaklar yaşadı.

İkinci turda, her iki telefon da bir köşesi aşağıya bakacak şekilde düşürüldü. iPhone 15 Pro Max’in titanyum çerçevesi oldukça hasarsız kalmış olsa da, arka camı düşmeye başladı. Öte yandan, S23 Ultra’nın çerçevesi hafif deformasyonlar gösterse de, telefon tamamen işlevsel kaldı.

iPhone 15 Pro Max bu sefer de Galaxy S23 Ultra’ya yenildi!

Üçüncü turda, her iki telefon da ekranları aşağıya bakacak şekilde düşürüldü. Her iki ekran da önemli ölçüde çatladı, ancak Galaxy S23 Ultra eğimli ekranı nedeniyle biraz daha kötü performans gösterdi.

Testin son turunda, her iki telefon da daha yüksek bir noktadan düşürüldü. Galaxy S23 Ultra, önceki düşürme testinden sonra benzer bir görünüme sahipken, iPhone 15 Pro Max ön ve arka yüzeyinde daha fazla cam kırıklığı gösterdi.

Her iki akıllı telefon da düşme testinden sonra çalışır durumda kalmış olsa da, alüminyum bir çerçeveye sahip olan Galaxy S23 Ultra, iPhone 15 Pro Max’den daha iyi performans gösterdi. S23 Ultra 40 üzerinden 39 puan alırken, iPhone 15 Pro Max 37 puan aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx