Müzisyen Onur Şener Cinayetinde Varoşlar İndirimi

Müzisyen Onur Şener cinayetinde gerekçeli karar açıklandı. Kararda, sanık İlker Karakaş’a verilen ceza onandı. Sanıklar Ali Gündüz ve Semih Soyalp’e ise verilen cezada, tartışma esnasında Şener’in “varoşlar” şeklindeki hitabı nedeniyle haksız tahrik indirimi yapıldığı ortaya çıktı.

Hürriyet’ten Mesut Hasan Benli’nin haberine göre gerekçeli kararda, sanık İlker Karakaş’ın başlangıçta maktulün başına vurarak kırdığı bardağın elinde kalan sap kısmını maktulün hayati bölgelerine en az üç şiddetli darbe vurduğu belirtildi. Sanıklar Ali Gündüz ve Semih Soyalp’in de söz konu eylemi destekledikleri, eylemin ölümle sonuçlanacağını kestirdikleri, bu sonucu istedikleri, bilerek ve isteyerek bu sonuca katkı verdikleri belirtildi.

Kararda, İlker Karakaş’ın tartışmayı sürdürme konusunda iştahlı ve ısrarcı davrandığı gerekçesiyle haksız tahrik indirimi uygulanmadığı ifade edildi. Kararda, “fiilden sonraki, maktule yapılan ilk yardım çabalarına ve yardım istenmesine olan desteği olumlu” görüldüğü gerekçesiyle ise Karakaş’a iyi hal indirimin yapılmış olmasının hukuka uygun olduğu anlatıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx