Rubys markası satılığa çıkarıldı… Markanın yönetici Ahmet Kırtay Patronlar Dünyası’na konuştu…

Ali Kemal Erdem’in özel haberi

Spor giyimin bir dönem tekstil sektöründe bilinen Rubys markası satılığa çıkarıldı.
Markanın satışı için müşteri bulmak amacıyla 1000 kadar firma ve yatırımcıya e-posta atıldı.
“Yeni yatırımcılar için ünlü spor giyim markası Rubys satılıktır” başlığıyla başlanan e-postada Rubys’in 1992’de kurulduğu ve özellikle gençler tarafından tercih edilen ülke çapında bilinen bir markaya dönüştüğü kaydedildi.

Markanın Türkiye genelinde 1150 satış noktası bulunduğu, yurtdışında ise 74 ülke 1475 satış noktası bulunduğu da iddia edildi.

PANDEMİ SÜRECİNDE FAALİYETLERİ DURDU

Atılan mesajda firmanın Kovid 19 pandemi sürecinde çalışmalarına ara verdiğini ancak halen bayilik ve franchise talepleri aldığı öne sürüldü.

MİLLİ MAÇLARA, POPÜLER DİZİLERE SPONSOR OLDU

Ayrıca milli takımın maçları öncesi TRT1 de maç öncesi sponsorluk reklamı verildiği ve televizyonlarda yayınlanan 130 dizide kostüm sponsorluğu yapıldığı, ünlü oyuncular bu dizilerde kıyafetlerini giyindiği kaydedildi.
Rubys’in kostüm sponsorluğu yaptığı dizilerle ilgili halen faal olan sitelerinde Çukur, Arka Sokaklar, Güldür Güldür Show’un da adları yer alıyor.

FİRMA SAHİBİNİN ÇOCUKLARI ARTIK TEKSTİLLE İLGİLENMEK İSTEMİYOR

Söz konusu satışla ilgili bilgi almak için verilen ilanda ismi yer alan Ahmet Kırtay’ı aradık.
Kırtay, firmanın eski genel sorumlusu olduğunu ve sahiplerinin akrabası olduğu için satışla ilgilendiğini söyledi.
Firmanın pandemi sürecinde işlerine ara verdiğini belirten Kırtay, markanın satış nedenine dair şu iddialarda bulundu:

“Sahibinin çocukları artık tekstil ile uğraşmak istemiyordu. Çünkü tekstilde ilgilenilmesi gereken birçok detay var. Tekstile yatırıyorsunuz 5-10 milyonu ardından ürünü satmayı bekliyorsunuz. Pandemi döneminde tekstilden iyice soğudular. 1.5 yıl boyunca yabancı müşterilerimiz gelip gidemedi. Stoklar elimizde kaldı. Kendilerinin gayrimenkul inşaat işleri vardı. Onlara yoğunlaşmak istiyorlar. Onun için tekstilden çıkmak istiyorlar.”

REKLAM PARALARININ BEDELİ OLARAK YEDİ MİLYON LİRA İSTENİYOR

Markanın satış bedeli olarak yedi milyon liranın istendiğini kaydeden Kırtay, bunun da yıllar içerisinde markanın bilinirliğinin artması için yapılan reklam harcamaları için istendiğini belirterek, “Sonuçta alan kişi piyasada bilinen bir markaya sahip olmuş olacak. O markayı istediği gibi kullanılabilir. Biz sadece reklam için yaptığımız harcamayı geri almak istiyoruz. Yoksa değeri daha fazla eder” dedi.

1000 YATIRIMCI VE TEKSTİL FİRMASINA E-POSTA ATIK

Kırtay, neden e-posta attıkları sorusuna ise Kırtay, “Bir firmadan data istemiştik. Yatırımcılar ve tekstil işiyle uğraşan firmalara ait 1000 kişinin e-postalarına mesajımızı toplu attık” dedi. Kırtay’ın verdiği bilgiye atılan mesajlardan sonra şu ana kadar ikisi tekstilci biri imalatçı olmak üzere üç yerden dönüş olmuş ancak henüz bir yerle anlaşmaya varılamamış.

“E-POSTA ATINCA ARAYA MESAFE KOYMUŞ OLUYORSUNUZ”

e-posta ile duyurmak istemelerinin nedeniyle ilgili olarak Kırtay, “Yanlış anlıyor insanlar ben markamı satıyorum dediğinizde. Bu iş ayağa düşmüş gibi bir şey oluyor. Ama e-posta atınca bir mesafe koymuş oluyorsunuz. Sadece ilgilenenler dönüyor” diye konuştu.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx