SGK Uzmanı Ali Tezel: 25 bin TL olacaktı. Bulgar ve Romanya emeklileri ayda 50 dolar alıyordu. Şimdi bize o zulüm

Emekli maaşlarına yapılan son düzenleme ile birlikte zam oranı %49,25 olarak belirlendi. Bu zam, en düşük emekli aylığını 10 bin TL’ye yükseltti.

Ancak açlık sınırının altında aylık alan emekliler için bu zam oranı hiçbir işe yaramadı. Milyonlarca emekli, maaşlarının düşük olmasından dolayı düzenleme talep ediyor.

15 bin TL’yi aşan açlık sınırı ve eriyen maaşlar göz önüne alındığında, emeklilerin beklentisi 2024’ün “Emekli Yılı” olmasından yana. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2024 yılını ‘Emekli Yılı’ ilan etmesi münasebetiyle maaşlarda bir artış beklentisi şimdiden çok yüksek.

SGK UZMANI TEZEL: 25 BİN TL OLACAKTI

Her daim emeklilerin dertlerini gündeme getiren SGK uzmanı Ali Tezel, emekli maaşlarının asıl olması gereken rakamın açıkladı. Tezel, 2008 reformunu hatırlatarak emeklinin al aşağı edildiğini belirtti. Tezel, “Bu iktidar reformu yapmasaydı, şu anda emekli maaşı 25 bin TL olacaktı. O hesaplamaya göre şu anda en düşük SSK ve bağkur emekli maaşı 25 bin TL’ydi. Bizim zamanında dalga geçtiğimiz Bulgar ve Romanya emeklileri ayda 50 dolar alıyordu. Şimdi biz de o zulme doğru gidiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx