Visions of Mana Çıkış tarihi, fragmanlar, oynanış ve daha fazlası

Mana serisinin kült klasikler arasındaki yerini 15 yıl sonra yeni bir ana oyunla pekiştirmesi, oyun dünyasında büyük bir heyecan yarattı. Batı’da Mystic Quest veya Final Fantasy Adventure olarak tanınan Mana oyunları, JRPG formülüne aksiyon katma konusundaki benzersiz yaklaşımlarıyla dikkat çekti. Uzun süredir serinin devamı gelmeyeceği düşüncesiyle hayranlarının umudu azalmışken, Visions of Mana’nın duyurusu eski hayranları heyecanlandırdı ve seriyi daha önce denememiş olanları da cezbetmeyi başardı. Bu yeni macera, Mana dünyasının büyülü atmosferini genişletiyor ve keşfedilecek çok şey sunuyor. Öyleyse, Visions of Mana hakkında bildiğimiz her şeyi ele alalım.

Visions of Mana henüz belirli bir çıkış tarihine sahip değil, ancak 2024 yazında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Bu epik maceraya PS4, PS5, Xbox Series X/S ve PC üzerinden katılabilirsiniz. Serinin Xbox platformunda yer alacağı ilk sefer olacak.

Duyuru fragmanı, Visions of Mana’nın yeni 3D sanat tarzı dışında, çeşitli çevreler ve savaşın hızlı kesitlerini gösterdi. Devasa patron savaşları ve ana karakter Val ile hem tek başına hem de bir parti ile yapılan dövüşler göze çarptı. Şu ana kadar bilinen hikaye, Val’in arkadaşının bir alm olarak seçilmesi etrafında dönüyor. Bir alm, mana akışını yeniden sağlamak için Mana Ağacı’na seyahat etmek üzere seçilen bir kişidir. Val, arkadaşının yolculuğu boyunca onu korumakla görevli Soul Guard olmayı gönüllü olarak üstlenir. Geliştirici Direkt oyun içi tanıtımı, bize stüdyoda oyunun arkasındaki sahneleri gösterdi ve oynanışa daha derin bir dalış yaptı.

Visions of Mana Çıkış tarihi, fragmanlar, oynanış ve daha fazlası

Visions of Mana’da aksiyon odaklı stil daha da artırıldı. Çevrelerde koşacak ve düşmanlarla standart saldırılar, fırlatmalar ve sihirli büyülerle sorunsuz bir şekilde etkileşimde bulunacaksınız.

Büyük haritalarda seyahat etmenize yardımcı olmak için pikullar, üzerlerine binebileceğiniz ve hatta düşmanların üzerinden geçebileceğiniz büyük yaratıklar olarak tanıtıldı. Bu yaratıklar, Yorkshire teriyeri, pangolinler ve hatta Mısır mitolojisinden Anubis’in özelliklerini birleştiriyor. Visions of Mana tamamen açık bir dünyaya sahip olmasa da, daha büyük merkezler arasında küçük yükleme bölümleri bulunacak.

Savaşta önemli bir özellik Elementaller olacak, benzersiz özelliklere sahip eşyalar olarak tanımlanıyor. Her Elemental’i uygun düşmana karşı kullanarak zayıflıkları istismar edebilir ve gösterişli nihai saldırılar serbest bırakabilirsiniz. Visions of Mana’nın çıkış tarihi netleşene kadar ön siparişler mümkün olmayacak. Şimdilik yapabileceğiniz en iyi şey, oyunu istek listenize eklemek ve en son güncellemeler için burayı kontrol etmeye devam etmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx