Insomniac ve Sony’e büyük şok!

Cyber Daily’nin haberine göre Insomniac Games’in Rhysida’ya ödeme yapması için bir haftalık süre doldu ve grup çalınan bilgileri açıklama tehdidini yerine getirdi.

Veriler dahili İK belgelerini, çalışanların konuşmalarının ekran görüntülerini ve daha fazlasını içeriyor ancak asıl odak henüz piyasaya sürülmemiş Wolverine video oyunu. Yayınlanan dosyalar, seviye tasarımı, karakterler ve oyundan gerçek ekran görüntüleri hakkında ayrıntılar içeriyor. Ayrıca Sony ve Marvel arasında, ilki Wolverine olmak üzere yakında çıkacak üç X-Men oyununu belirleyen, diğer ikisinin adı henüz açıklanmayan bir yayın anlaşması imzalandı. Bununla birlikte, oyun başına 120 milyon dolar harcamayı planlayan Sony’nin Wolverine’i 1 Eylül 2025’e kadar, diğerlerinin ise sırasıyla 2029 ve 2033’ün sonuna kadar piyasaya sürmesi gerektiği belirtiliyor.

Insomniac ve Sony’e büyük şok!

Rhysida’nın ilk fidye talebi, yalnızca Insomniac Games’e değil, herkesin verilere teklif vermesine olanak tanıdı ve görünen o ki verilerin bir kısmı satın alındı. Fidye yazılımı grubu, satılmayan tüm verilerin açık edildiğini ancak çalınan bilgilerin yalnızca %98’inin kamuya açık olduğunu belirtti. Rhysida, satın alınan hiçbir verinin yeniden satılmaması gerektiğini şart koştu ancak yeni sahiplerin bu kurala uyup uymayacağını kim bilebilir?

Rhysida yalnızca Sony içindeki Insomniac Games’i hedef aldı ancak mayıs ayında ayrı bir saldırı, 6.800 mevcut ve eski çalışanın kişisel verilerine erişim sağlamıştı. Fidye yazılımı grubu CLOP’un üstlendiği saldırı ekim ayında kamuoyunun bilgisine sunuldu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx