Uygun fiyatlı üst segment telefon Meizu 21 Pro yakında piyasaya çıkıyor

Meizu, geçtiğimiz Kasım ayında Çin’de amiral gemisi akıllı telefonu Meizu 21’i piyasaya sürdü. Şirket genellikle standart modele ek olarak daha büyük ekran ve pil kapasitesine sahip bir Pro versiyonunu da tanıtır, ancak Meizu 21 Pro, ilk duyuruda dikkat çekici bir şekilde yer almadı. Ancak, son gelişmeler, Pro modelinin Çin’in Sanayi ve Bilişim Teknolojileri Bakanlığı’ndan onay aldığını ve yakın zamanda piyasaya sürüleceğini gösteriyor.

Yeni Meizu modelleri, M481Q ve M481S model numaralarına sahip ve CMIIT otoritesinden onay almış durumda. Bu modellerin, yakında piyasaya sürülecek Meizu 21 Pro‘nun farklı versiyonları olduğuna inanılıyor. Bu listelemeler, cihazın Çin’de yakında piyasaya sürüleceğini öne sürse de, cihazın özellikleri hakkında detaylı bilgi verilmiyor.

Uygun fiyatlı üst segment telefon Meizu 21 Pro yakında piyasaya çıkıyor

Meizu 21 Pro‘nun, standart modeli de güçlendiren Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile donatılması bekleniyor. Cihazın, Meizu 21’in 6.55 inç AMOLED paneli 1.5K çözünürlük sunduğundan, daha büyük bir 2K çözünürlük ekranı bulundurması olası.

Meizu 21, 4,800mAh pil kapasitesi ve 80W şarj desteği sunuyor. 21 Pro’nun ise daha büyük, 5,020mAh pil kapasitesi ile 80W kablolu ve 50W kablosuz şarj desteğine sahip olması muhtemel.

Meizu 20 Pro, optik zoom desteğine sahip telefoto kamerası da dahil olmak üzere üç 50-megapiksel arka kamera ile gelmişti. Meizu 21’de telefoto kamera bulunmamasına rağmen, Pro modelinin bu özelliği içermesi bekleniyor.

Meizu 21 Pro‘nun bu ay içinde Çin’de piyasaya sürülüp sürülmeyeceği henüz belirsiz. Eğer bu ay içinde piyasaya sürülmezse, Ocak 2024’te piyasaya sürülebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx